Kontakt

Du är alltid välkommen att kontakta oss om du har några frågor

För frågor gällande våra kurser, information om Kulturskolans verksamhet, anmälan via vår e-tjänst eller övriga frågor, välkommen att kontakta kulturskolechefen.

Besöksadress:

Tomtaklintskolan, Tomtaklintgatan 4, Trosa.

Undervisningen sker i Kulturskolans lokaler som ligger bakom Tomtaklintskolan och i Tomtaklintskolans A- och D-salar samt ute på grundskolorna. Vi har även undervisning i Bild på Trosa Kvarn, Dansundervisning på Fritidsgården IRL och Hedebyhallen. Ett musikrum finns också i anslutning till Hedebyhallen.

Postadress:

Trosa Kommun
Kulturskolan
619 80 TROSA

Kontakt

Klas Jättner
Kulturskolechef
Tel: 0156-520 79
klas.jattner@trosa.se

Amanda Lundberg
Ämen: Dans
amanda.lundberg@trosa.se

Daniel Bjurling
Ämne: Träblås, klass & ensemble
Tel. 073-730 24 96
daniel.bjurling@trosa.se

Johan Löfcrantz Ramsay
Ämne: Trummor, slagverk & ensemble
Tel. 070-730 71 17
johan.lofcrantzramsay@trosa.se

Leif Johansson
Ämne: Fiol och cello
Tel. 070-555 89 67
leif.johansson@edu.trosa.se

Louise Turner
Ämne: Teater
louise.turner@trosa.se

Ludvig Karlsson 
Ämne: Gitarr, piano och klass
Tel. 073-586 08 02
ludvig.karlsson@trosa.se

Monia Biserud
Ämne: Flöjt och piano
Tel. 070-497 20 69
monia.biserud@trosa.se

Sanna Ruohoniemi
Ämne: Sång
sanna.ruohoniemi@utbtrosa.se

Norma Hermans 
Ämne: Konst
Tel. 073-376 38 09
norma.hermans@edu.trosa.se

Palle Carpvik
Ämne: Trumpet, trombon, bariton, valthorn, piano och elbas
palle.carpvik@edu.trosa.se

Tove Kättström
Ämne: Musikproduktion, komposition, piano
tove.kattstrom@utbtrosa.se