Kontakt/Hitta hit

Klas Jättner
Kulturskolechef
Tel: 0156-520 79
klas.jattner@trosa.se

Besöksadress:

Tomtaklintskolan, Tomtaklintgatan 4, Trosa.

Undervisningen sker i Kulturskolans lokaler som ligger bakom Tomtaklintskolan och i Tomtaklintskolans A- och D-salar samt ute på grundskolorna.

Postadress:

Trosa Kommun
Kulturskolan
619 80 TROSA

Kulturskolans personal

Norma Hermans 
Tel. 073-376 38 09
norma.hermans@edu.trosa.se
Ämnen: Konst

Louise Turner
louise.turner@trosa.se
Ämnen: Teater

Daniel Bjurling 
Tel. 073-730 24 96
daniel.bjurling@trosa.se
Ämnen: Träblås, klass, ensemble

Johan Löfcrantz Ramsay
Tel. 070-730 71 17
johan.lofcrantzramsay@trosa.se
Ämnen: Trummor&slagverk, ensemble

Ludvig Karlsson 
Tel. 073-586 08 02
ludvig.karlsson@trosa.se
Ämnen: Gitarr, piano, klass



Monia Biserud
Tel. 070-217 44 28
monia.biserud@edu.trosa.se
Ämnen: Flöjt, piano


Leif Johansson
Tel. 070-555 89 67
leif.johansson@edu.trosa.se
Ämnen: Fiol, cello

Palle Carpvik
palle.carpvik@edu.trosa.se
Ämnen: Trumpet, trombon, bariton, valthorn, piano och elbas

Amanda Lundberg
amanda.lundberg@trosa.se
Ämnen: Dans