KFTS-kontoret har stängt för obokade besök

Du är varmt välkommen att i första hand boka ett digitalt möte med våra medarbetare på KFTS-kontoret på Industrigatan 8. Önskar du ett fysiskt möte, kontakta växeln tel. 0156 520 00.

Du kan även kontakta ingenjörer och kundtjänst direkt via telefon eller e-post. Vi vill även slå ett slag för våra digitala tjänster som du hittar på etjanst.trosa.se.

Spridningen av covid-19 fortsätter att öka och Trosa kommun genomför en rad åtgärder inom verksamheterna för att begränsa smittspridningen.

Åtgärderna gäller from 27 november 2020 tom 14 januari 2021 och kan förlängas eller upphöra tidigare om smittläget ändras.


Tack för visad förståelse!

Kontakt

Kundtjänst (fakturafrågor renhållning/VA): 0156-522 48
Ingenjör: 0156-523 06
Telefontid: vardagar 10.00-12.00

VA-ingenjör: 0156-520 34
Telefontid: tisdagar och fredagar 10.00-12.00

Är du osäker kring vem du ska kontakta?
Ring Trosa kommuns växel på 0156-520 00 så hjälper vi dig.
Besöksadress: Industrigatan 8a

Kundtjänst
Fakturafrågor, renhållning/VA
kundtjanst@trosa.se

Ulf Hagstedt
Teknisk chef
ulf.hagstedt@trosa.se

Semir Salkic
Fastighetsförvaltare
semir.salkic@trosa.se

Peder Loqvist
Ingenjör
peder.loqvist@trosa.se

Christoffer Eriksson

Gatuingenjör
christoffer.eriksson@trosa.se

Elin Granhagen
Projektstöd

Maria Johansson
Parkingenjör
maria.johansson@trosa.se

Mats Andersson
Projektledare
mats.andersson@trosa.se

Martin Markne
Projektledare
martin.markne@trosa.se

Nils Karlsson
Projektledare
nils.karlsson@trosa.se

Henrik Strömbäck
VA-ingenjör
henrik.stromback@trosa.se

Tim Bengtsson
VA-ingenjör
tim.bengtsson@trosa.se

Dela artikel: